Strona na WordPressie – zalety, możliwości

Jeśli chcesz stworzyć swoją pierwszą stronę internetową lub własny sklep, to na pewno zastanawiasz się jaki skrypt wybrać. Dzisiaj będzie trochę o WordPressie, jego zaletach i możliwościach.

Czym jest WordPress?

Zdecydowanie można powiedzieć, że jest to najpopularniejszy CMS na świecie. Skrypt ten jest Open Source (Otwarte oprogramowanie) i właśnie dlatego większość blogerów wybiera go, aby postawić tam swoją stronę internetową. Pomimo swojej łatwości, jest to zaawansowany i niezwykle funkcjonalny system zarządzania treścią. Wspominaliśmy o blogerach, ale na nich się nie kończy, ponieważ z pomocą WordPressa możemy stworzyć różnego rodzaju strony internetowe, a także wirtualne sklepy.

Łatwy w użyciu

W przeciwieństwie do innych skryptów, WordPress jest naprawdę łatwy w użycie. Nie wymaga on praktycznie znajomości PHP albo HTML. W swoich zasobach posiada wiele wtyczek i szablonów, które instaluje się w bardzo prosty sposób. Dodatkowo jeśli masz jakiś problem, to jest spora społeczność użytkowników, którzy pomogą Ci np. na forum dyskusyjnym.

Wtyczki

Wspominane w poprzednim akapicie wtyczki są sporym ułatwieniem w tworzeniu strony internetowej. Skrypt ten posiada kilkanaście tysięcy wtyczek, które są ogólnodostępne. Dodatkowo, spora część wtyczek jest udostępniana za darmo.

Szablony

Oprócz wtyczek, na stronie skryptu znajdziesz wiele szablonów, które pomogą w personalizacji i zmianie wyglądu strony internetowej. Motywy, które się tam znajdują są zarówno darmowe, jak i płatne. Bardzo często jest tak, że jeśli zapłacimy, to dostaniemy dostęp do wielu funkcji, których nie ma w wersji demo.

Menu

Jeśli chodzi o WordPressa, to mamy możliwość aby dowolnie zarządzać sekcją menu, bez znajomości HTML. Możemy go przekształcać w różny sposób, tak by obejmował kategorie i/lub strony.

Elastyczność przekształcania

Dzięki wtyczkom możemy w bardzo prosty sposób tworzyć pola, a także dodatkowe podstrony, etykiety czy opisy. Całość jest stworzona tak abyśmy mogli stworzyć swoją stronę internetową, ale także bardziej zaawansowane portale lub sklepy internetowe.