Najlepszy hosting dla twojej firmy

Jeśli postanowiłeś, że chcesz stworzyć własną stronę internetową, to na pewno wiesz, że jedną z istotnych rzeczy, które potrzebujesz jest hosting.

Czym jest hosting?

Hosting jest miejscem, które zostało wyodrębnione w twardym dysku i jest stale podłączone do internetu. W tym miejscu, które zostało dla nas wydzielone, możemy przechowywać wszystkie nasze dane, takie jak pliki, dokumenty, ale także strony internetowe, serwisy czy portale.

Jak wybrać hosting?

Na polskim rynku jest wiele firm hostingowych, które oferują swoje usługi. Powstaje tutaj zasadnicze pytanie: jak wybrać najlepszą opcję? Wybór jest bardzo istotny, ponieważ przez pewien czas (w zależności od umowy, którą zawrzemy z firmą) będziemy zobowiązany na współpracę z konkretną firmą. Na rynku można zauważyć dwa rodzaje hostingów: płatne i darmowe, jednak lepiej nie decydować się na bezpłatną opcję, ponieważ wiążę się to z częstymi awariami, ogromem reklam, a także brakiem pomocy w kwestiach technicznych. Jeśli bierzemy na poważnie stworzenie swojej strony, to zdecydujmy się na wersję płatną.

Gdzie kupić hosting?

To pytanie jest chyba jednym z najczęściej zadawanych pytań, jeśli chodzi o zakładanie strony internetowej. Ciężko jest wskazać jedną konkretną firmę, ponieważ każdy ma inne oczekiwania i predyspozycje. Jeśli posiadamy znajomych, którzy korzystali z jakiejś firmy i mają doświadczenie w tej branży, możemy poprosić ich o poradę. Informacje, które zbierzemy możemy porównać ze stroną: http://top100.wht.pl/. Jednak jak wszystko, także i te informacje trzeba wziąć z dystansem, ponieważ konkurencja w tej branży jest spora i opinie nie zawsze mogą być miarodajne.

Do kogo o poradę?

Jeśli jednak nie mamy żadnego znajomego, który mógłby nam polecić dobry hosting, a opinie na wyżej zamieszczonej stronie, nie przekonują nas do żadnego serwera, możemy zapytać się specjalisty. Najczęściej będzie to osoba, która będzie tworzyć nam naszą stronę. Taka osoba posiada wiedzę i jest kompetentna aby udzielić nam wszystkich informacji.